Aktualne zasady funkcjonowania Biblioteki Teologicznej

Szanowni Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że Biblioteka Teologiczna dostępna jest dla Państwa w godzinach:

• od poniedziałku do czwartku od 9:00 do 15:30
  • w piątek od 9:00 do 16:00.

Otwarte są: wypożyczalnia, czytelnia, pokój cichej pracy oraz stanowiska komputerowe.

Od dnia 30 marca 2022 r. obniżony zostaje poziom zabezpieczeń COVID-19 w Uniwersytecie Śląskim. Obowiązuje oznaczony kolorem zielonym poziom 0. Oznacza to, że uczelnia funkcjonuje w trybie tradycyjnym. Na terenie biblioteki nie obowiązuje limit osób (zniesiony został od 1 marca 2022 r.) oraz zakrywanie ust i nosa. Niemniej jednak zachowanie podstawowych rygorów sanitarnych (dezynfekcji, utrzymywania dystansu itp.) jest rekomendowane.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie Biblioteki:

• Pracownicy oraz użytkownicy biblioteki powinni bezwzględnie stosować się do zasad profilaktycznych przedstawianych i aktualizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.
  • Osoba z wyraźnymi oznakami choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, nie zostanie wpuszczona na teren biblioteki.