Wiara, spotkanie, dialog. Trzy religie na śląskiej ziemi

Z okazji Tygodnia Trzech Kultur w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024 pracownicy Biblioteki Teologicznej przygotowali wystawę zatytułowaną

„Wiara, spotkanie, dialog. Trzy religie na śląskiej ziemi”.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją, która znajduje się w holu głównym Wydziału Teologicznego (ul. Jordana 18, Katowice).

Wystawa przybliża trzy kultury obecne we współczesnym życiu Górnego Śląska (chrześcijaństwo, judaizm oraz islam) poprzez prezentację wybranych przedmiotów związanych z kultem religijnym oraz literaturę poświęconą relacjom i stosunkom panującym pomiędzy przedstawicielami tych kultur. Ponadto odwiedzający wystawę mogą zapoznać się z inicjatywami międzyreligijnymi podejmowanymi przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz Akademię Ekumeniczną w Katowicach, a także zajrzeć do warsztatu ikonopisarza, odkrywając ekumeniczny wymiar ikon.

Wystawa zorganizowana przez Bibliotekę Teologiczną w Katowicach we współpracy z Akademią Ekumeniczną.